OnKA Medya

Linkedin Reklamları

Günümüzde dijital reklamların önemi bir hayli yüksektir. Dijital dünyadaki reklamcılığın öneminin artmasının sebebi, ticaret ve iş dünyasının da her geçen gün sosyal ağlarda daha etkin bir hale gelmesidir. İş dünyasındaki insanların birbirleriyle iletişim ve etkileşim halinde olmasını amaçlayan ve profesyonel dünyanın sosyal medyası olarak son derece popüler olan Linkedin’de kullanıcılara gösterilen reklamlar, profesyonel kimlikli bir hedef kitleye hitap ederek reklamverenler için ciddi avantaj sağlar.

Linkedin Reklam Platformunu Neden Kullanmalıyız?

Linkedin reklamları, diğer sosyal medya alanlarındaki reklam çalışmalarından farklı niteliklere sahiptir. Çünkü Linkedin, kullanıcı profili olarak çok yüksek bir oranda profesyonel kimliğiyle ön plana çıkan insanları bir araya getirir. Bu yüzden de özellikle B2B (Business to Business) reklamcılığı için en uygun tercih, Linkedin reklamlarıdır. Linkedin reklamları, reklamverenler için birbirinden farklı birçok şirketten ve sektörden CEO, üst düzey yönetici, İK, şirket sahibi ve çalışanları hedef kitle olarak sunar.

Linkedin Reklamları ile İşimi Büyütebilir miyim?

Linkedin reklamları, doğru hedefleme ve planlama ile uygulandığı takdirde iş hayatında büyüme için büyük avantajlar sağlar. Profesyonel hedef kitleye yönelik doğru reklam stratejileri uygulandığı takdirde hem reklamını yaptığınız ürün ya da hizmetin hem de işletmenizin tanınırlığını ve saygınlığını arttırabilirsiniz. Bu anlamda potansiyel müşterilere ya da iş ortaklarına ulaşmak için en uygun mecra olan Linkedin, hedef kitle yapısı anlamında benzeri kolay bulunmayan özgün bir platformdur.

Linkedin Reklamları Hedefleme Kriterleri

Linkedin hedefleme kriterleri, B2B reklamcılık adına oldukça alternatifli ve işlevsel filtreleri bir arada sunuyor. İş dünyasındaki insanlardan nitelikli bir hedef kitle belirleme adına her şeyden önce lokasyon kriteriyle ön plana çıkan Linkedin reklamları; Şirket Adı, Şirket Endüstrisi, Şirket Büyüklüğü, İş Kıdemi, İş Unvanı, Okul, Okul Bölümü, Diploma Notu, Üye Olunan Gruplar, Yetenekler, Yaş, Cinsiyet, Tecrübe Durumu, Şirket Bağlantıları ve Takipçileri gibi birçok önemli hedefleme kriterini kapsıyor.

Linkedin Reklam Maliyetleri

İnternet reklamcılığının maliyetini belirleyen şey, başlıca reklamın ulaşacağı kişi sayısı ve reklamın yayında kalacağı süre ile ölçülür. Linkedin reklamları, bu anlamda diğer sosyal mecralara göre biraz daha yüksek bir maliyet ile çalışır ama hedef kitle belirleme ve reklamları doğru kişilere sunma konusunda daha isabetli bir süreç vadettiği için bu maliyetin geri dönüşü de tatmin edici olacaktır. Linkedin aracılığıyla dünyanın en büyük şirketlerinin yöneticilerine kadar ulaşmak mümkündür.
Linkedin reklamları, hedef kitleye göre farklı maliyetler gerektirebilir. Bu da demek oluyor ki geniş bir hedeflemede tıklama ücretleri 2-3 dolar iken daha dar hedeflemelerde bu maliyet 6 dolara kadar varabilir.

Linkedin Reklam Modelleri:

– Linkedin Text Ads (Metin Reklamlar): Reklam metinlerinin, istediğiniz profesyonel kitleyi belirledikten sonra ona uygun şekilde hazırlanarak yayımlandığı reklamlardır. Ücretlendirmeleri tıklama veya gösterim başına yapabilirsiniz.
– Linkedin Sponsored Content (Sponsorlu Reklamlar): Bu reklamlar Facebook reklamları gibi gönderiyi öne çıkartan bir reklam modellerinden biridir. Bu reklam türü ile şirket sayfanızdaki içerikleri ön plana çıkarabilir ya da yeni içerikler yaratabilirsiniz.
– Linkedin Display Ads (Display Reklamlar): Diğer reklam modelleri ile aynı hedefleme seçeneklerine sahip olan Display reklamlarda farklı olarak, reklam alanlarının konumları ve boyutlarını belirlemek tamamen sizin elinizde. Özellikle sitelere trafik çekmek istediğinizde Linkedin Display Reklamları bu anlamda daha efektif olacaktır.

– Linkedin Sponsored InMail (Sponsorlu Linkedin Mailleri): Linkedin, Sponsored InMail reklam modeli sayesinde Linkedin’de yer alan 500 milyon kullanıcıya e-mail ile ulaşma fırsatı elde edersiniz. Diğer reklam modellerinde olduğu gibi Linkedin Sponsored InMail reklamlarında da hedefleme yapabilirsiniz.
– Linkedin Follow Company Ads (Şirket Takip Reklamları): Bu reklam modeli daha çok şirketler tarafından Linkedin üzerinden kişi sayısını arttırmak için tercih edilmektedir. Linkedin Follow Company Ads reklam modelinde hedef kitlelerini teşvik etmek isteyen şirketler, şirket ile eşleşmiş şekilde profillerini gösterirler.

Onka Medya, Linkedin reklamları hizmeti ile sunduğunuz ürün ya da hizmeti profesyonel dünyadaki önemli kişilerle buluştururken uygun maliyet ve optimum verim elde etmenize yardımcı olur. Siz de Onka Medya Linkedin reklamları ile ayrıcalıklı hizmetlere erişmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.