OnKA Medya

Instagram Reklamları

Hikaye Reklamları

Akış içeriğinizi Instagram Stories’de tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hikayeleri kullanan 400 milyondan fazla hesapla etkileşim kurabilirsiniz.

Fotoğraf Reklamları

Sade, basit ve göz alıcı bir tuval üzerinde anlatabileceğiniz hikayenizde kare veya yatay formatta fotoğraflar kullanabilirsiniz.

Video Reklamları

Ses ve hareketin gücünü bir araya getirerek fotoğraf reklamlarının sürükleyici görsel kalitesinden faydalanabilirsiniz. 60 saniyeye kadar olan videoları yatay veya kare formatta da yayınlayabilirsiniz.

Instagram Reklamlarının Avantajları

Instagram Reklamları Web Sitenize Trafik Çeker

Normal, organik Instagram gönderilerinden farklı olarak Instagram reklamları, işletmenizi tanıtan gönderilerin bir parçası olarak tıklanabilir bağlantılar içerebilir. Bu özellik, Instagram’da reklam vermeyi düşünmenizin belirleyici bir nedeni olabilir. Reklamı yapılan bir gönderiye harekete geçirici bir mesajla birlikte bağlantı ekleme yeteneği, işletmenizin web sitesine trafik çekmede son derece yararlı olabilir. Instagram sadece reklam olarak öne çıkan gönderilere bağlantı eklemenize izin verir.

Instagram Reklamları Görünürlüğü Artırır

Birçok işletmenin sosyal medya pazarlamasında yaşadığı en büyük zorluk, milyonlarca gönderi kalabalığının arasından gönderisini öne çıkarabilmektir. İnsanların profilinizi takip etmek ve sizinle etkileşimde bulunmak istemesini sağlayan ilgi çekici Instagram gönderileri oluşturmanız gerekir. Bir takipçi kitlesi oluşturmak ve istediğiniz etkileşimi elde etmek için iyi bir Instagram akışının küratörlüğünü yapmanız, çok fazla yaratıcılık ve adanmışlık gerektirir. Instagram reklamları, kullanıcıların gönderilerinizi görmesini sağlayabilir, hedef kitlenize ulaşmada yardım edebilir.

Instagram Reklamları Marka Bilinirliğini Artırır

Bir Instagram gönderinizi reklam olarak öne çıkardığınızda, gönderi, yersiz veya rahatsız edici olmadan hedef kitlenizin haber akışında görünür. Instagram hikayesi aracını kullanarak reklam veriyorsanız reklamınız, hedef kitlenizin takip ettiği kullanıcı hikayelerinin arasına otomatik olarak yerleştirilir. Göze batmayan bu türdeki reklamlar, işletmeniz için marka bilinirliğini büyük ölçüde artırabilir. Instagram reklamının bütçe, hedef kitle ve süresini belirleyebilir, kitlenizi oluşturduğunuzda yaş aralığı, cinsiyet, konum ve ilgi alanları gibi demografik özelliklerini de seçebilirsiniz. Böylece, reklamlarınızı hedeflediğiniz belirli bir kitleye gösterebilir ve reklamını yaptığınız ürünle ilgilenme olasılığı en yüksek olan kişilere ulaşabilirsiniz.

Onka Medya’nın web sitesi ve sayfa analizi hizmetini kullanarak Instagram reklamlarını test edebilirsiniz. Farklı platformlara yerleştirilen benzer reklamlarla karşılaştırarak hedef kitlenize ulaşmada en iyi Instagram reklam sonuçlarını, Onka Medya reklam çalışmalarıyla alabilirsiniz.

Dijital PR
Halkla ilişkiler odaklı ele alınan markanız bir bütünlük sağlanarak yönetilir. Seo’ya uygun metinler ve görseller seçerek marka hesaplarınızın arama motorlarında üst sıralarda organik olarak çıkması sağlanır. Sosyal medya pazarlaması için bu oldukça önemlidir.

Sosyal Medya Yönetimi
Dijital ekosistemde, kullanıcılar markalarla etkin olarak iletişim halindeler. Kontrolsüz yapılan sayfa ve kampanya yönetimleri, marka için intihar niteliği taşıyan krizlere yol açabilir düzeydedir. Türkiye’de ve dünyada sık rastlanan kriz vakaları, markalar için sosyal medya yönetiminin ciddi bir fırsat ve hassas bir süreç olduğunu kanıtlar.