E-Mail Marketing

Online pazarlamanın en önemli kalemlerinden biri olan e-mail pazarlama, doğru kullanıldığında firmalar için yüksek kazanç sağlamaktadır.

E-mail pazarlamada yüksek dönüşüm olmasının temel sebebi, hedef kitle ile doğrudan iletişim imkanı sunmasıdır.Böylesi güçlü bir pazarlama aracını kullanırken de dikkat etmemiz gereken teknikler söz konusudur. İşte toplu mail gönderiminde dikkate alınması gereken iletişim teknikleri.

E-Mail Pazarlama Nedir?

E-mail pazarlama tamamen beklenti kavramıyla alakalıdır. Eğer insanlara gönderdiğiniz e-mail ikna ediciyse ve insanlar e-maile tıklayıp sizin web sitenize geliyorlarsa bu olumlu seyreden bir kampanyadır diyebiliriz.Ancak insanlara haftada bir e-mail gönderme sözü verip de sonra her gün e-mail gönderirseniz kendi ayağınıza sıkıyorsunuz demektir. Buna karşın günlük olarak e-mail bekleyen kişilere de ayda bir e-mail atıyorsanız yine kendinizi tehlikeye atıyorsunuzdur.Bu bakımdan atacağınız ilk e-mail, kampanyanızın başarısı adına hayati öneme sahiptir.Tüm toplu e-mail gönderme servisleri size otomatik cevaplandırıcı opsiyonu sunar ki bundan istifade etmeniz gerekir.

E-mailini aldığınız kişiye atacağınız ilk mailde kendinizi tanıtmalı ve bu kişiye ne tür e-mailler atacağınızı ifade etmelisiniz.Burada ayrıntılı ve uzun bir e-posta atıp meramınızı net bir biçimde anlatmak daha iyi olur ancak kısa ve çarpıcı bir e-mail de başarılı olabilir. Bu sizin üslubunuza bağlı bir şeydir.Bu noktadan sonra tüm olay insanların beklentilerini karşılamaktır.