OnKA Medya

Dijital Medya Planlama ve Satın Alma

Onka Medya ile Dijital Medya Planlama ve Satın Alma Hizmeti

Dijital pazarlama stratejileri geliştikçe bu stratejilere yönelik diğer dallar da gelişimini sürdürmeye devam eder. Günümüzde dijital pazarlamanın en önemli alanlarından biri olan internet reklamları, daha çok kişiye ulaşmak ve daha başarılı sonuçlar elde etmek için her geçen gün yeniliklere ve sürekli olarak gelişime açık bir alandır. Her an kendini yenileyen bu sanal dünyada onlarca mecra ve bu mecralara bağlı olarak yüzlerce reklam alanı, reklam vermek isteyen işletmelerin hizmetine sunulur. Durum böyle olunca reklam vermek isteyen işletmelerin, ürün ve hizmetlerinin en iyi şekilde pazarlanması için yeniliklere kolayca entegre olabilen profesyonel bir dijital medya planlama ve satın alma desteğine ihtiyaç duyduğu aşikar.

Medya Satın Alma Ajansları Ne Yapar?

İnternet reklamcılığında çok önemli bir role sahip olan dijital medya satın alma ajansları, medya planlama ajansları tarafından yapılan analiz ve sunulan raporlar doğrultusunda ortaya çıkan kararlardan yola çıkarak yol haritası çizen bir birimdir. Bu kararlar doğrultusunda en etkili reklam alanlarını tespit eden medya satın alma ajansları, satın alma kararlarını göz önünde bulundurarak hangi medya reklam alanlarının hedef kitle için uygun olup olmadığına karar verir. Medya satın alma ajanslarının esas amacı, medya planlama ajansının belirlediği kriterlere göre reklamı yapılacak olan işletmenin, ürünün ya da hizmetin minimum maliyet ve optimum verim ile pazarlanmasını sağlamaktır.

Medya Planlama Ajansları Ne Yapar?

Dijital medya planlama ajansları, medya planlama ve satın alma alanında verimli olan performans kriterlerini tespit eder ve bu kriterler temelinde marka için reklam kampanyası planlar. Her geçen gün gelişime ve dönüşüme uğrayan dijital pazarlamada medya planlama ajanslarının önemi büyüktür. Çünkü her geçen gün değişkenlik gösteren trendlerin ve reklamcılık anlayışının etkili bir şekilde analiz edilmesi, ancak kaliteli bir medya planlama süreci ile mümkündür. Pazarlama çalışması gerçekleştirilecek olan markanın, ürünün ya da hizmetin stratejik planları ile birlikte KPI ve dönemin şartlarını da gözeterek verimli bir reklam çalışması sürdürmek için iyi bir medya planlama ajansı ile çalışmakta yarar vardır. Medya planlama ajansının esas amacı; markanın hedef kitlesini, ideal stratejisini ve markanın içinde yer aldığı piyasa analizini doğru bir şekilde gerçekleştirip en etkili kampanyayı planlamaktır.

Satış ve Lead Odaklı Reklamlar

Satış ve lead odaklı reklamlar, söz konusu ürün ya da hizmetin tanıtımını satışa ve yeni müşteriye yönelik bir pazarlama anlayışıyla tanıtılmasına yardımcı olur. Hedef kitleye nitelikli bir şekilde ulaşabilmek için video reklam, e-mail pazarlama ve mobil reklam gibi yollarla hedef kitleye doğrudan satış yoluyla ulaşmayı amaçlayan reklamlar, pazarlama ve satış konusunda optimum performans sağlar.
Onka Medya, yeni nesil ve nitelikli medya planlama hizmetleriyle işletmeniz ya da markanız için minimum maliyet ve optimum verim vadediyor. Siz de dijital pazarlama konusunda başarılı adımlar atmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.